Skontaktuj się z nami: +48 728335265

Kontrola dostępu

Kontrola dostępu – jest to system zabezpieczeń, stosowany głównie w firmach, ale też coraz częściej w domach jednorodzinnych lub blokach umożliwiający dostęp do danych pomieszczeń lub posesji za pomocą kodu lub karty RFID

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnej kontroli dostępu do np. firmy, kontrolowaniu czasu pracy pracowników, możliwości wejścia na teren biura – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie proponujemy właśnie taki system zabezpieczeń (do wykorzystania głównie w firmie, ale też coraz częściej prywatnie), umożliwiający dostęp do pomieszczeń za pomocą kodu lub karty RFID. Polega to na korzystaniu z urządzeń identyfikujących (karty zbliżeniowe), dzięki którym dana osoba ma dostęp do poruszania się w wyznaczonej strefie lub samego wejścia do budynku. Ważnych danych taka karta nie ma, umożliwia jedynie wejście do obiektu, dlatego w przypadku kradzieży nie ma wielkiego zagrożenia.

Zalety kontroli dostępu to również sprawdzanie czasu pracy, system taki daje możliwość poznania wchodzenia do pracy i opuszczania jej przez pracowników. Czytniki takich kard doskonale współpracują z instalacjami domofonowymi, dlatego warto skorzystać z takiego połączenia. Otrzymujemy pełna informację która osoba przebywała w danym miejscu o określonej porze.

Kontrola dostępu składa się z:

– centrali,

– czytnika/manipulatora (ilość zależna od wyjść w centrali),

– elektrozaczepu lub zaworu elektromagnetycznego,

– dodatkowej karty RFID (niekoniecznie).

Najważniejszą zaletą kontroli dostępu jest fakt, że chroniony obiekt pozostanie tajnym obszarem, do którego wstęp będą miały tylko nieliczne, wybrane przez nas osoby. Wejście zaufanym osobom jest dużo łatwiejsze – zamiast kluczy wystarczy jedno przyłożenie karty. Nasza firma zadba o instalację kontroli dostępu, jej modernizację lub naprawę obecnej instalacji. Wykwalifikowani pracownicy rozwiążą każdy problem w tym zakresie. Zapraszamy do kontaktu.